SSK RAPOR PARASI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK RAPOR PARASI SORGULAMA

SSK RAPOR PARASI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere SSK rapor parası sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Herhangi bir durumdan dolayı iş göremez olup rapor aldıysanız bu sürenin 3. gününden sonrasında SGK rapor parası adı altında bir ödenek vermektedir. SSK rapor parası alabilmeniz için raporu aldığınız tarihin öncesinde 90 gün priminizin yatmış olması gerekmektedir. SSK istirahat parası sorgulama işleminizi gerekli başvuru yapıldıktan sonra güncel olarak yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede istediğiniz zaman kolaylıkla SSK rapor paranızın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. SSK sorgulama işlemlerinin genelinde olduğu gibi SSK rapor parası sorgulama işleminizi de internet üzerinden yapabilmektesiniz.

SSK rapor parası başvuru tarihinizi takip eden 1 ay içerisinde yatırılacaktır. SSK istirahat parası sorgulama işlemi rapor parası almak için başvuran kişiler için takip edilmesi önemli olan bir işlemdir. Kısa bir süre önceye kadar kadar Sosyal Sigortalar Kurumu ile ilgili tüm işlemler iki farklı şekilde yapılmaktaydı. Bunlardan biri SGK resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile şifresiz olarak kimlik bilgileri ile gerçekleşmekteydi. Fakat kısa bir süre önce E-SGM  sisteminin kapatılması ile birlikte sorgulama işlemleri E-SGM sistemi üzerinden değil pek çok kamu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile yapabilirsiniz. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden SSK rapor parası sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri alabilirsiniz.

E-Devlet SSK Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız birçok işlem için E-Devlet şifresi gereklidir. Şifresiz işlemler yapılamamaktadır. Şifre için PTT şubelerine başvuru yapmalısınız. Başvurudan sonra 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel bir zarf içerisinde şifrenizi alınız ve aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamasını yapınız.

4A-4B İşgöremezlik Ödemesi Görme

Daha sonra girmeniz gereken T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Sisteme girilen bilgileri kontrol edip sisteme giriş yapınız.

emeklilik prim sorgulama

Bu adımları uyguladıktan sonra SSK rapor parası sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet SSK Rapor Parası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.