SSK SİCİL NO | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK SİCİL NO

SSK SİCİL NO

SSK sicil no ilk defa sigortalı olarak işe girdiğinizde size verilen numaradır. 4A sicil no iş hayatınızda sizin kimlik numaranız değerinde olacaktır. SSK sicil no iş değişikliğinde değişmemektedir. SSK sicil numarası tüm sigortalı iş hayatınız boyunca kullanacağınız size özel numaradır. SGK sicil no öğrenme işleminizi E-Devlet sitesi üzerinden E-Devlet şifresi ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

E-Devlet şifresine sahip olan kişiler daha önce de E-Devlet portalını kullanabilmekteydiler. Ancak daha kolay olan ve sadece kişisel bilgilerle giriş yapılabilen portalı kullanmak çok daha kolaydı. E-SGM adı verilen bu portalın artık kullanılmamasının sebebi güvenlik zaafiyetinin olması ve yanlış bilgiler doğrultusunda insanları yanlış yönlendirmesidir.

Ancak E-Devlet şifrem yok ne yapmalıyım diye soruyorsanız yapacağınız şey oldukça basittir. Yakınınızda bulunan ya da bulunmayan herhangi bir PTT bürosuna giderek kimliğinizle birlikte başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvurudan sonra istenecek olan 2 TL işlem ücretini ödemenizdir. Tüm bunları yaptıktan sonra bir zarf içerisinde E-Devlet şifresine erişebileceksiniz. E-Devlet şifresini değiştirmeniz ve sadece sizin bildiğiniz bir şifre haline getirmeniz yararınıza olacaktır.

SSK Sicil No Öğrenme İşlemi İçin Ne Yapmalısınız?

E-Devlet şifresi ile SSK sicil no öğrenme işlemi için yazının bitiminde verilen bağlantı sekmesine tıklayınız. Karşınıza gelecek ekran aşağıdaki resimdeki gibidir. Bu ekranda yapmanız gereken yine resimdeki belirtilmiş olan kimlik doğrulama sekmesine tıklamaktır.

sad

Kimliğinizi doğrulamak için aşağıdaki resimde olduğu gibi ve oklarla gösterilen alanlara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırasıyla yazınız. Yazmış olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

dsada

Bu işlemleri sırasıyla doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Sicil No Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.