SSK SİCİL SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK SİCİL SORGULAMA

SSK SİCİL SORGULAMA

SSK sicil sorgulama işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bu işlem sayesinde ne zaman emekli olabileceğimizi, prim miktarımızı, priminizin ödenip ödenmediği, sigortaya girişinizi yapıp yapılmadığı, sigortaya giriş tarihiniz gibi pek çok bilgiye erişebilirsiniz. Kısa bir süre önceye kadar SSK sicil no sorgulamanın iki farklı çeşidi vardı. Fakat sorgulamaların şifresiz yapıldığı sistemlerden biri olan E-SGM sistemi süresiz olarak kapatılmıştır. Fakat şifreli işlem yapacağınız E-Devlet sistemi halen hizmet vermeye devam etmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulamalarınızı gerçekleştirebilmeniz için E-Devlet şifresi zorunludur. Bizler şimdi sizlere SSK sicil sorgulama işleminizi şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden nasıl yapılacağı konusunda detayları göstereceğiz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Sicil Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer bir E-Devlet şifreniz var ise E-Devlet’in resmi sitesine girerek SSK sicil sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak E-Devlet şifreniz yok ise bu sayfaya giriş yapamazsınız. Ama hiç üzülmeyin çünkü E-Devlet şifresi almak artık çok kolaydır. Size en yakın bir PTT bürosuna kimliğiniz ile başvurmanız gerekir. Başvurunuz sonrasında gidip 2 lira karşılığında işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hemen bir E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz. E-Devlet’in resmi web sayfasına kolaylıkla giriş yapabilmeniz için aşağıda sizlere bir link verdik.

  • Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıkladıktan sonra karşınızda SSK sicil no sorgulama işleminizi yapabilmeniz için devletin resmi sayfası açılacaktır.
  • Açılan sayfada yapmanız gereken kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklamaktır.

4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti

  • Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra işleminizi başarı ile tamamlamış olacaksınız.

emeklilik prim sorgulama

E-Devlet Şifresi İle SSK Sicil Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.