SSK SİGORTA DÖKÜMÜ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK SİGORTA DÖKÜMÜ

SSK SİGORTA DÖKÜMÜ

Sigorta dökümünüzü nasıl sorgulama yapacağınızı anlatmadan önce SSK hakkında kısa bilgi vermek istedik. SSK Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. SSK Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlıdır. Her vatandaşın sigortası olması önerilir. Sigortalı olmak vatandaşımızın yaşam kalitesini büyük ölçüde artırmaktadır. Bu nedenle sigortalı olmak avantajdır. Bir işe girdiğinizde dikkat etmeniz gereken önemli konulardan birisi sigortadır. Sigortanızın yatırılıp yatırılmadığını takip etmelisiniz. Takip etmek sizin yararınıza olacaktır. Sigortanızı işveren ilk bir ay içerisinde başlatmak zorundadır. Eğer sigortanızı işveren yatırmamış ise bu suçtur. Belirli kurumlara şikayet ederek hakkınızı savunmanızı dileriz.

Bu yazıda siz okurlarımıza SSK sigorta dökümü sorgulama işlemini nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. İnternet sorgulama işlemlerinin artması ile birlikte bu tür sorgulama işlemlerinin sanal ortam üzerinden çok daha kolay bir şekilde yapabiliriz. Diğer bir kolaylık ise internet sorgulama işlemlerinin hem pratik hem de SGK Müdürlüklerine giderek yapacağınız sorgulama işlemlerine göre çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesidir. SSK sigorta dökümü sorgulama işleminizi şifresiz olarak E-SGM sitesinden yapabilirdiniz. Ancak E-SGM sitesi şu anda belirli nedenlerden dolayı sizlere hizmet verememektedir. Bu nedenle şifreli olarak E-Devlet sitesinden işleminiz nasıl yapacağınızı aşağıda anlatmış bulunmaktayız.

SSK sigorta dökümü sorgulama işlemi şifreli olarak yapılmaktadır. Her sorgulama işlemine ait bilgilere de yazının geriye kalan kısmında yer verilecektir.

Şifreli E-Devlet SSK Sigorta Dökümü Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK sigorta dökümü işlemi için ilk olarak bir E-Devlet şifresi elde etmeniz gerekmektedir. Bu şifrenin dağıtım işlemini PTT şubeleri üstlenmektedir. PTT şubelerine kimlik bilgilerinizle birlikte E-Devlet şifresi başvuru işlemi yaparak sadece 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi elde edebilirsiniz. Şifre temin işleminin ardından yazının bitiminde siz okurlarımızla paylaşacağımız linke tıklayarak sorgulama işleminize devam edebilirsiniz. İlk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.

Adsız

Devamında ise sizlerden istenecek TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi bilgilerinizi belirtilen yerlere sırasıyla yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak internet üzerinden sigorta dökümü işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

ssk rapor sorgulama2

Şifreli E-Devlet SSK Sigorta Dökümü Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. mustafa doğan dedi ki:

  selam benim doğum tarihim 03 07 1968 işe başlama tarihim 20 06 1991 halen sigortalıyım 7545 gün ödenmişligim var askerligimi 20 09 1988 de gittim ssk da askerlik borçlanması yapmak istedim bana 29 gün borçlanmam yeterli olduğunu söyledler bende bu boçlanmayı yaptım 1 yıl geri alırmış başlangıcımı doğrumu dur biryıl geri gidince nezaman emekli olurum beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   51 yaşını doldurduğunuzda emekli olabilirsiniz, Mustafa Bey. Askerlik borçlanması yapmanız yaşınızı geriye çekmiştir. Doğrudur.

 2. hasan karamahmut dedi ki:

  gurbetci nerden PTT bulsun sifre alsin.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Konsolosluktan şifre alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.