SSK TC İLE SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK TC İLE SORGULAMA

SSK TC İLE SORGULAMA

SSK TC ile sorgulama işlemini eskiden E-SGM resmi sitesi üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebilmek mümkündü. SSK TC ile sorgulama işlemi artık şifresiz olarak yapılmamaktadır. SSK TC ile sorgulama işlemini gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sitesinin süresiz olarak kapatılması nedeni ile artık şifresiz olarak gerçekleştirilmemekte olup bunun yerine E-Devlet üzerinden şifre ile güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

E-SGM resmi sitesinin neden kapatıldığı konusunda gelen tek bilgi sorgulama işlemlerinde hata olması nedeniyle sitenin artık eskisi gibi düzgün çalışmaması olmuştur. Düzgün çalışmadığı gibi sorgulama işlemleri gerçekleştirilmesi de oldukça zorlaşmıştır.

E-Devlet üzerinden SSK sorgulama ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifreniz olması gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. İşlem ücretinizi ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK TC İle Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden almış olduğunuz veya zaten sahip olduğunuz E-Devlet şifreniz ile işleminizi gerçekleştirebilmek için öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfadaki kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda belirtmiştik. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırasıyla ilgili alanlara yazınız. Yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri sırasıyla eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptığınız zaman SSK TC ile sorgulama işleminizi internet üzerinden E-Devlet sistemi ile başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinde E-Devlet Şifresi İle SSK TC İle Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.