TARIM SİGORTASI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

TARIM SİGORTASI SORGULAMA

TARIM SİGORTASI SORGULAMA

Çiftçilerin sorgulama yapabileceği işlemlerden biri tarım sigortası sorgulama işlemidir. Bizde siz okurlarımıza bu yazımızda tarım sigortasını nasıl sorgulayabilecekleri hakkında bir takım bilgiler vereceğiz. Böylece sorgulama işleminizi kolay ve basit bir şekilde yapabileceksiniz. Bu sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştireceğiz. Ayrıca internet üzerinden sorgulama yaparak zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

E-Devlet kapısı üzerinden yapılacak sorgulama işlemi için ilk olarak bir E-Devlet şifresi temin etmeniz gerekmektedir. Şifrenizi temin etmek için kimlik bilgilerinizle birlikte PTT şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu işlemin bedeli ise sadece 2 TL’dir. Şifrenizi temin ettikten sonra vereceğimiz bilgiler doğrultusunda sorgulama işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Tarım Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sorgulama sayfasına ulaşabilmek için yazının bitiminde verilecek linke tıklamanız gerekmektedir. İlk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna bastıktan sonra açılacak sayfada sizlerden TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi gibi bilgiler istenecektir. Her 2 bilgiyi de istenilen şekilde belirtilen boşluklara sırasıyla girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sorgulama işlemini E-Devlet kapısı üzerinden sanal ortam aracılığı ile birlikte başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Tarım Sigortası Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.